İstanbul/Bakırköy
+905553098978
baran@baranmermer.com

Network’ünüzün Farkında Değilsiniz

Yorulmadan Olmaz...

Network’ünüzün Farkında Değilsiniz

Kurgulamaya başladığımız yeni bir proje ya da işle ilgili kabiliyetlerimizin ve potansiyellerimizin farkına varmanın çeşitli yolları var.

Bunlarda en önemlisi “zor durumda kalmak“… Bir çok başarılı girişimcinin “aç kaldığı” ve uzun yolları yayan gittiği ile ilgili hikayeleri duymuşuzdur.

Zor durumda kalmak yani “aç kalma” tehlikesi ile yüzleşmek bizim doğal dürtülerimizi harekete geçirir. Alarm pozisyonundaki beynimiz daha fazla çalışmaya başlar. Tehlikeyi savuşturmak üzere yeni gidiş yolları arar. Bu arayış hiç farkında olmadığımız ya da farkında olup üstüne gitmediğimiz yeteneklerimizi ortaya çıkarabilir.

Sahip olduğumuz network de böyle bir durumda gözümüzde daha net canlanabilir. Ancak zor bir durumun oluşmaması yani negatif bir motive edicinin bulunmaması bu görüşü köreltebilir.

Networkünüzün potansiyelini daha iyi anlayabilmek için günümüz teknolojileri ve sosyal ağlar önemli yardımcı araçlardır. Bir işiniz ya da projeniz ile ilgili katma değer sağlayabilecek kişileri öncelikle bu listelerden süzme şansımız var.

Eğer şu an bir iş için kolları sıvamış durumdaysanız hemen Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarınızı açın. Sizin takip ettiklerinizi ve sizi takip edenleri tek tek ele alın.

Profillerinde ihtiyaç duyduğunuz bilgileri büyük ölçüde görebileceksiniz.

Sonrasında ise size yardımcı olabilecekleri ayrı bir listeye ekleyip her birine uygun mesaj şablonları oluşturarak onları projenizden haberdar edin veya destek isteyin.

21. yüzyıl öncelikle iletişim olmak üzere bir çok ihtiyacımızın daha ulaşılabilir olduğu bir dönem. Bu avantajları değerlendirmekse sizin elinizde.

Yaşam koçu olarak çalışmanın gücünü her şeyden önde tutmama rağmen size şimdiden bol şans dilerim…

Yaşam Koçu Baran Mermer

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ulaşın
Şu an buradayız :)
Randevu ya da bilgi alabilirsiniz.